Pasemka czy refleksy?

2018-06-09
Pasemka czy refleksy?

Zmiana koloru włosów to dla poniektórych kobiet zbyt ekstremalną ingerencją w swój wygląd, więc jako sposób na uatrakcyjnienie swojego wyglądu pozostają pasemka oraz refleksy. Refleksy to też tak właściwie są pasemka, ale są pewne różnice pomiędzy nimi, więc wymienia się je oddzielnie. Pasemka to przede wszystkim sposób na uatrakcyjnienie fryzury, dodają jej również objętości. Mogą posiadać różne kolory, nawet bardzo ekstrawaganckie. Te bardziej barwne, jak niebieski czy czerwony lub fioletowy to z zasady wybór na imprezy. Z zasady robi się pasemka o parę tonów jaśniejsze aniżeli kolor naturalny. Dzięki takiemu zestawieniu włosy zyskują na objętości.

Na imprezę można też zamiast farbowania pasemek kupić sztuczne i doczepić je do włosów. Zaletą takiego rozwiązania jest, iż potem w mgnieniu oka i bez żadnej straty można się ich wyzbyć. W przypadku robienia ich na włosach najlepiej korzystać z ofert w rodzaju dobry fryzjer Kraków, aniżeli samodzielnie działać. Fryzjer pomoże też z wyborem koloru pasemek. Jeśli chce się jakiś bardziej oryginalny kolor np. niebieski, to tym bardziej, bo będzie miał kto dobrze doradzić. Robienie refleksów daje delikatniejszy i bardziej naturalny efekt, ponieważ pasemka rozjaśniane są o ton lub o dwa. Efektem jest bardziej ożywiona fryzura, włosy będą wyglądać jak muśnięte słońcem. Wygląda to bardzo atrakcyjnie i bardziej bez wątpienia aniżeli pasemka, nawet te w naturalnych kolorach. Nie zawsze jednak robienie refleksów jest konieczne, ponieważ latem, kiedy słońca nie brakuje u poniektórych osób na włosach pojawiają się one w naturalny sposób.

Zarówno pasemka, jak i refleksy są opcją dla farbowania, takim kompromisem pomiędzy swoim kolorem a nowym. Efekt jest nawet ciekawszy aniżeli przy farbowaniu. Czy pasemka, czy refleksy, to zależy, jaki konkretnie ten efekt ma być. Może być naturalniejszy lub pasemka mogą się wyraźniej odcinać od włosów. Przy każdym wyborze najlepiej iść do fryzjera. Obędzie się bez niemiłych niespodzianek.