Meble w stylu retro

2018-05-19
Meble w stylu retro

Styl retro inaczej nazywany stylem „vintage” jest specyficznym odtworzeniem wnętrz z lat 50 – tych i 60 – tych. Charakterystycznym odcieniem ścian tego stylu jest biel. Powinna ona królować prawie w każdym wnętrzu. Zmienne są tylko dodatki. Najbardziej powinny być wyeksponowane specyficzne kształty poszczególnych mebli a także dodatków. Osoby pragnące wyposażyć sobie mieszkanie w stylu retro mają bardzo ciężkie zadanie. Świat meblarski jest bardzo ubogi w tego typu meble.

Trzeba ich poszukiwać na przeróżnych targach staroci a także na wyprzedażach. Czasami można się na śliczne meble natknąć w antykwariatach meblarskich. Oprócz tego osoby pragnące wyposażyć takie wnętrze powinny posiadać niebagatela mnóstwo odwagi a także nie bać się awangardowych zestawień i fantazyjnych form starych detali.

Każdy element takiego wnętrza nie powinien być do siebie dopasowany, gdyż właśnie takich os sprawia, że wnętrze nabiera charakteru lat 50 – i 60 – tych. Meble w takich zestawieniach nie są do siebie dopasowane. Co co niektóre wyglądają jak stare wyjęte z piwnicy lub nawet ze śmietnika, ale takie akcenty tworzą idealną całość stylu retro. Meble takie można zakupić także na aukcjach internetowych za niewielkie pieniądze.